UEFA Europa League 2020-2021 - Algemene topic

Buitenlandse competitie en Europese en Internationale toernooien

Moderator: Moderators

Gebruikersavatar
Indalo
Basisspeler
Basisspeler
Berichten: 1381
Lid geworden op: 21 jan 2016, 14:58

UEFA Europa League 2020-2021 - Algemene topic

Bericht door Indalo »

UEFA Europa League 2020-2021

Afbeelding

In deze topic kan je de lotingen, wedstrijden en andere bespreken van het UEFA Europa League seizoen 2020-2021.

Voor België treden Royal Antwerp FC, Sp. du Pays de Charleroi en R. Standard de Liège aan.

De titelverdediger is nog niet gekend. Die zal in augustus bepaald worden na een eindtoernooi in Duitsland.

De finale wordt gespeeld in het Gdansk Stadium (commerciële naam Stadion Energa) in Gdansk (Pol), het stadion van KS Lechia Gdańsk dat plaats biedt aan 41.620 toeschouwers. Daar zou normaal gezien in het seizoen 2019-20 al de finale plaats hebben gevonden.

Zie hieronder een overzicht van de deelnemende teams per (voor)ronde waarin ze moeten starten:

Pre-kwalificatieronde
Loting: 09/08/2020, Matchen (in 1 wedstrijd): 20/08/2020

Algemeen spoor (16 teams)

1. Lincoln FC (Gib) 5,250
2. FC Santa Coloma (And) 4,500
3. B36 Tórshavn (Fro) 3,750
4. SP La Fiorita (Smr) 3,000
5. SP Tre Penne (Smr) 2,250
6. NSÍ Runavík (Fro) 2,250
7. HB Tórshavn (Fro) 2,000
8. UE Engordany (And) 2,000
9. St Joseph's FRAC (Gib) 1,750
10. FC Prishtina (Kos) 1,750
11. FK Zeta (Mne) 1,250
12. Coleraine FC (Nir) 1,250
13. Barry Town AFC (Wal) 1,000
14. Glentoran FC (Nir) 0,975
15. FK Iskra Danilovgrad (Mne) 0,875
16. SC Gjilani (Kos) 0,800


1e voorronde
Loting: 10/08/2020, Matchen (in 1 wedstrijd): 27/08/2020

Algemeen spoor (94 teams)

1. APOEL FC (Cyp) 27,500
2. Malmö FF (Swe) 22,000
3. FK Partizan (Srb) 22,000
4. FCSB (Rou) 20,500
5. NK Maribor (Svn) 14,000
6. Hapoel Beer-Sheva FC (Isr) 14,000
7. Rosenborg BK (Nor) 13,500
8. Apollon Limassol FC (Cyp) 12,500
9. Fehérvár FC (Hun) 10,500
10. KF Shkëndija (Mkd) 7,250
11. The New Saints FC (Wal) 7,000
12. FC Dinamo Minsk (Blr) 7,000
13. KKS Lech Poznań (Pol) 7,000
14. Aberdeen FC (Sco) 6,500
15. HŠK Zrinjski (Bih) 6,250
16. Alashkert FC (Arm) 6,000
17. FC Kairat Almaty (Kaz) 6,000
18. FK Žalgiris Vilnius (Ltu) 6,000
19. AGF Aarhus (Den) 5,650
20. Motherwell FC (Sco) 5,575
21. FC Vaduz (Lie) 5,500
22. FK Kukësi (Alb) 5,500
23. Valletta FC (Mlt) 5,250
24. FK Ventspils (Lva) 5,250
25. NK Olimpija Ljubljana (Svn) 5,250
26. Servette FC (Sui) 5,120
27. TSC Backa Topola (Srb) 5,100
28. CS Universitatea Craiova (Rou) 5,000
29. Nõmme Kalju FC (Est) 5,000
30. FC Shakhtyor Soligorsk (Blr) 4,750
31. Hammarby IF (Swe) 4,550
32. FH Hafnarfjördur (Isl) 4,500
33. FK Bodø/Glimt (Nor) 4,350
34. FC Progrès Niedercorn (Lux) 4,250
35. FK Riteriai (Ltu) 4,250
36. PFC CSKA Sofia (Bul) 4,000
37. FK Sutjeska (Mne) 4,000
38. Budapest Honvéd FC (Hun) 4,000
39. Maccabi Haifa FC (Isr) 3,925
40. Beitar Jerusalem FC (Isr) 3,925
41. FC Ordabasy Shymkent (Kaz) 3,850
42. Neftçi PFK (Aze) 3,750
43. Shamrock Rovers FC (Irl) 3,750
44. Keşla FK (Aze) 3,750
45. Sumqayıt FK (Aze) 3,750
46. PFC Lokomotiv Plovdiv 1936 (Bul) 3,475
47. PFC Slavia Sofia (Bul) 3,475
48. FC Botoşani (Rou) 3,340
49. GKS Piast Gliwice (Pol) 3,325
50. MKS Cracovia Kraków (Pol) 3,325
51. FC Levadia Tallinn (Est) 3,250
52. Hibernians FC (Mlt) 3,250
53. FC DAC 1904 Dunajská Streda (Svk) 3,175
54. MFK Ružomberok (Svk) 3,175
55. MŠK Žilina (Svk) 3,175
56. FK Željezničar (Bih) 3,000
57. KF Laçi (Alb) 2,750
58. ND Mura 05 (Svn) 2,600
59. Puskás Akadémia FC (Hun) 2,575
60. FC Saburtalo (Geo) 2,000
61. FK Shkupi (Mkd) 2,000
62. CS Petrocub (Mda) 2,000
63. FC Differdange 03 (Lux) 1,600
64. FC Union Titus Pétange (Lux) 1,600
65. FK Kauno Žalgiris (Ltu) 1,575
66. Rīgas FS (Lva) 1,525
67. FC Shirak (Arm) 1,525
68. FK Valmiera (Lva) 1,525
69. FC Noah (Arm) 1,525
70. KS Teuta (Alb) 1,475
71. FK Renova (Mkd) 1,475
72. FK Borac Banja Luka (Bih) 1,375
73. FC Sfintul Gheorghe Suruceni (Mda) 1,350
74. FC Dinamo-Auto Tiraspol (Mda) 1,350
75. Derry City FC (Irl) 1,340
76. Bohemian FC (Irl) 1,340
77. FC Inter Turku (Fin) 1,300
78. Ilves Tampere (Fin) 1,300
79. FC Honka Espoo (Fin) 1,300
80. Breidablik (Isl) 1,250
81. Bala Town FC (Wal) 1,250
82. FC Dinamo Batumi (Geo) 1,150
83. FC Lokomotiv Tbilisi (Geo) 1,150
84. FC Sirens (Mlt) 1,150
85. Víkingur Reykjavík (Isl) 1,075
86. Paide Linnameeskond (Est) 0,875
+ 8 winnaars algemeen spoor pre-kwalificatieronde UEL


2e voorronde
Loting: 31/08/2020, Matchen (in 1 wedstrijd): 17/09/2020

Algemeen spoor (74 teams)

1. Tottenham Hotspur FC (Eng) 85,000
2. FC Basel 1893 (Sui) 54,500
3. FC København (Den) 38,000
4. VfL Wolfsburg (Ger) 36,000
5. FC BATE Borisov (Blr) 24,000
6. Galatasaray AŞ (Tur) 23,500
7. R. Standard de Liège (Bel) 20,500
8. Granada CF (Esp) 19,885
9. AC Milan (Ita) 19,000
10. Rangers FC (Sco) 16,250
11. Stade de Reims (Fra) 11,383
12. Rio Ave FC (Por) 9,889
13. FC Dinamo Moskva (Rus) 9,109
14. FC Slovan Liberec (Cze) 8,000
15. HNK Hajduk Split (Cro) 7,500
16. Willem II (Ned) 7,150
17. FK Jablonec (Cze) 7,000
18. FC Kolos Kovalivka (Ukr) 6,900
19. TSV Hartberg (Aut) 6,585
20. Anorthosis Famagusta FC (Cyp) 5,350
21. Aris Thessaloniki FC (Gre) 5,260
22. OFI Crete FC (Gre) 5,260
23. FK Vojvodina (Srb) 5,100
24. NK Osijek (Cro) 4,975
25. IFK Göteborg (Swe) 4,550
26. Viking FK (Nor) 4,350
27. FC Kaysar Kyzylorda (Kaz) 3,850
+ 47 winnaars algemeen spoor 1e voorronde UEL

Kampioenenspoor (20 teams)

1. SP Tre Fiori (Smr) 1,500 [UCL-PQR]
2. Inter Club d'Escaldes (And) 0,133 [UCL-PQR]
+ 17 afvallers kampioenenspoor 1e voorronde UCL
+ 1 afvaller kampioenenspoor pre-kwalificatietoernooi UCL


3e voorronde
Loting: 01/09/2020, Matchen (in 1 wedstrijd): 24/09/2020

Algemeen spoor (52 teams)

1. Sporting Clube de Portugal (Por) 50,000
2. PSV Eindhoven (Ned) 37,000
3. AC Sparta Praha (Cze) 29,000
4. AEK Athens (Gre) 16,500
5. LASK Linz (Aut) 14,000
6. FC Rostov (Rus) 12,000
7. HNK Rijeka (Cro) 11,000
8. Sp. du Pays de Charleroi (Bel) 7,580
9. FC Desna Chernihiv (Ukr) 6,900
10. Alanyaspor (Tur) 6,720
11. SønderjyskE (Den) 5,650
12. FC St Gallen (Sui) 5,120
+ 37 winnaars algemeen spoor 2e voorronde UEL
+ 3 afvallers niet-kampioenenspoor 2e voorronde UCL

Kampioenenspoor (20 teams)

10 winnaars kampioenenspoor 2e voorronde UEL
10 afvallers kampioenenspoor 2e voorronde UCL


Play Offs
Loting: 18/09/2020, Matchen (in 1 wedstrijd): 01/10/2020

Algemeen spoor (26 teams)

26 winnaars algemeen spoor 3e voorronde UEL

Kampioenenspoor (16 teams)

10 winnaars kampioenenspoor 3e voorronde UEL
6 afvallers kampioenenspoor 3e voorronde UCL


Groepsfase (48 teams)
Loting: 02/10/2020, Speeldag 1: 22/10/2020, Speeldag 2: 29/10/2020, Speeldag 3: 05/11/2020, Speeldag 4: 26/11/2020, Speeldag 5: 03/12/2020, Speeldag 6: 10/12/2020

1. Arsenal FC (Eng) 91,000
2. AS Roma (Ita) 79,000
3. SSC Napoli (Ita) 77,000
4. Bayer 04 Leverkusen (Ger) 57,000
5. Villarreal CF (Esp) 56,000
6. PFC CSKA Moskva (Rus) 44,000
7. SC Braga (Por) 41,000
8. Leicester City FC (Eng) 22,000
9. Real Sociedad de Fútbol (Esp) 19,885
10. Feyenoord (Ned) 17,000
11. TSG 1899 Hoffenheim (Ger) 14,328
12. FC Zorya Luhansk (Ukr) 12,500
13. OGC Nice (Fra) 11,383
14. LOSC Lille (Fra) 11,383
15. R. Antwerp FC (Bel) 7,580
16. Sivasspor (Tur) 6,720
17. Wolfsberger AC (Aut) 6,585
+ 13 winnaars algemeen spoor play-offs UEL
+ 8 winnaars kampioenenspoor play-offs UEL
+ 4 afvallers niet-kampioenenspoor 3e voorronde UCL
+ 4 afvallers kampioenenspoor play-offs UCL
+ 2 afvallers niet-kampioenenspoor play-offs UCL


Ronde van 32
Loting: 14/12/2020, Heenmatchen: 18/02/2021, Terugmatchen: 25/02/2021

12 groepswinnaars groepsfase UEL
12 runners-up groepsfase UEL
8 afvallers groepsfase UCL


Ronde van 16
Loting: 26/02/2021, Heenmatchen: 11/03/2021, Terugmatchen: 18/03/2021

16 winnaars ronde van 32 UEL


Kwartfinales
Loting: 19/03/2021, Heenmatchen: 08/04/2021, Terugmatchen: 15/04/2021

8 winnaars ronde van 16 UEL


Halve finales
Loting: 19/03/2021, Heenmatchen: 29/04/2021, Terugmatchen: 06/05/2021

4 winnaars Kwartfinales UEL


Finale
Datum: 26/05/2021, Lokatie: Stadion Energa, Gdansk (Pol)

2 winnaars halve finale UEL